Luterański duchowny w Szczyrku: podzielcie się rowerami z ukraińskimi dziećmi

2022-04-22 20:53
rower
Autor: Dorota Gut

Do dzielenia się z najmłodszymi z Ukrainy rowerem, deskorolką lub hulajnogą, zachęca ks. Jan Byrt z filialnej parafii luterańskiej w Szczyrku Salmopolu. Znany z wielu ewangelizacyjnych akcji duchowny prosi o wsparcie swojej nowej inicjatywy i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Jak poinformował ks. Byrt, parafia ewangelicka w Szczyrku rozpoczęła nowy projekt „Podziel się z dziećmi z Ukrainy rowerem, deskorolką lub hulajnogą”. „Przyjechały z rodzicami do Polski. W Ukrainie mieli rower, ale ciężko go było zabrać zimą, do Polski. Apostoł Paweł uczy: w zdrowym ciele zdrowy duch!” – przypomina duchowny i prosi o przekazanie jednośladów. Zwraca uwagę, że w Beskidach wielu mieszkańców jeździ na rowerach elektrycznych. Jeśli więc ktoś ma zwykły jednoślad i może go oddać- wspomoże akcję. Wielu obdarowuje gości z Ukrainy mieszkaniem żywnością, ubraniami i wieloma innymi rzeczami, a my proponujemy, abyśmy wspólnie obdarowali dzieci rowerami, hulajnogami i deskorolkami. Jest wiosna, niech wyjdą na pole i niech się troszkę poruszają- dodaje ks. Byrt.

Prosi osoby wspierające projekt o kontakt z parafią ewangelicką w Szczyrku poprzez Facebooka lub drogą elektroniczną: salmopol@wp.pl. Rowery muszą być po serwisie- przypomina duchowny. Ks. Jan Byrt zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów ewangelizacyjnych i charytatywnych. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci ze Słowacji i Bieszczad, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego. Rozdawał koszulki i silikonowe opaski z biblijnymi cytatami oraz zbudował ołtarz europejski w Beskidzie Śląskim, przy którym od czasu do czasu odbywają się nabożeństwa ekumeniczne. Kilkanaście lat temu, dzięki inicjatywie duchownego, na trasie Bielsko-Biała - Szczyrk kursowały autobusy z napisem „Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!”.

Źródło:ekai