Małopolska: apel o poszanowanie godności i dobrego imienia papieża Polaka na Sejmiku Województwa

2023-03-28 13:04
Jan Paweł II
Autor: Piotr Bławicki/SUPER EXPRESS Jan Paweł II

Niech usłyszy to cała Polska i świat: sprzeciwiamy się podważaniu świętości życia i nauczania Papieża Polaka!” – to fragment przyjętego Apelu w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II – Patrona Małopolski.

Radni województwa przypomnieli w dokumencie, ale także w swoich wypowiedziach, że św. Jan Paweł II jest największym spośród Małopolan oraz zaapelowali o poszanowanie godności i dobrego imienia papieża Polaka.

– Dziękuję wszystkim radnym, szefom klubów opozycyjnych o jednomyślność w tej sprawie. Po raz kolejny pokazujemy, że w tak ważnych dla województwa sprawach mówimy jednym głosem - mówił marszałek Witold Kozłowski. Apel w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski został przyjęty jednogłośnie.

Poniżej pełna treść apelu:

Apel Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie poszanowania godności i obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski

22 października 1978 roku podczas mszy inaugurującej pontyfikat, Ojciec Święty Jan Paweł II wypowiedział historyczne: „Nie Lękajcie się!”. Wlał na nowo w serca milionów ludzi na całym świecie, także w serca milionów Polaków, otuchę i nadzieję. Nie mamy wątpliwości, że to także Jemu w znacznym stopniu zawdzięczamy te fundamentalne zmiany w naszej części Europy, które u progu lat 90. XX wieku sprawiły, że nasza Ojczyzna stała się krajem wolnym i suwerennym.

Każda z Jego pielgrzymek do Ojczyzny była dla nas czasem niezwykłych rekolekcji, okazją do przemyślenia na nowo naszego życia, postawy wobec świata, wobec bliźnich. Był dla nas prawdziwym ojcem i nauczycielem. W Zakopanem, 6 czerwca 1997 roku usłyszeliśmy od Niego słowa: „na was zawsze można liczyć”, które tak mocno zakorzeniły się w naszych sercach.

Dzisiaj nie możemy pozostać obojętni. Niech usłyszy to cała Polska i świat: sprzeciwiamy się podważaniu świętości życia i nauczania Papieża Polaka! Wzywamy wszystkich do poszanowania godności i dobrego imienia naszego świętego patrona. Jesteśmy dumni, że Papież Polak jest patronem Województwa Małopolskiego, ale też wielu samorządów, instytucji i organizacji.

Po przeszło 25 latach przypominamy słowa Hołdu Górali Polskich: przyrzekamy, jak ten krzyż na Giewoncie, mocno trwać w wierze i tradycji.

Święty Janie Pawle II Wielki – nie lękamy się!

Źródło:ekai