"Milion dzieci modli się na różańcu". Wielka akcja już 18 października

2021-10-12 18:11
Milion dzieci modli się na różańcu. Wielka akcja już 18 października
Autor: acninternational.org "Milion dzieci modli się na różańcu". Wielka akcja już 18 października

Już wkrótce dzieci z całego świata będą modliły się na różańcu o pokój na świecie. Inicjatywa trwa od 2005 roku i rozpoczęła się w Wenezueli. Celem jest pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może zdziałać cuda!

Już 18 października dzieci ze wszystkich kontynentów będą modlić się różańcem w intencji jedności i pokoju. To akcja, która trwa już od wielu lat.

Ruszyła już ogólnoświatowa kampania, która jest zachętą do przypomnienia sobie słów Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Przypada ona zawsze 18 października – w miesiącu różańca oraz w dniu poświęconym św. Łukaszowi Ewangeliście, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i, według tradycji, uważany jest za osobę bliską Matce Bożej. W zeszłym roku ponad pół miliona dzieci włączyło się we wspólną modlitwę różańcową, w tym prawie 70 tys. w Polsce.

Czytaj także: Wenezuelczycy w Kolumbii: Caritas pomaga im walczyć z głodem

Początki akcji

Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci. Sam Jezus uczy nas: “Jeśli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3).

Od tamtego czasu do inicjatywy przyłączyły się setki tysięcy dzieci, a my otrzymaliśmy wiele poruszających świadectw z całego świata. Mówią one nie tylko o radości dzieci, która wywarła głębokie wrażenie na towarzyszących im dorosłych, ale także o tym, jak sami dorośli zostali poruszeni przez łaskę i różaniec zajął trwałe miejsce w ich własnym życiu modlitewnym - czytamy na stronie wydarzenia.