"Misjonarz na Post". Swoją duchową pomoc zadeklarowało ponad 52 tys. osób

2023-04-04 9:23
Misjonarz na Post
Autor: misjonarznapost.pl/facebook

Po raz dziesiąty, dzięki zaangażowaniu uczestników, polscy misjonarze mogli liczyć na modlitewnie wsparcie w Wielkim Poście. W ramach akcji "Misjonarz na Post", modliło się za nich ponad 52 tys. osób.

Uczestnicy wielkopostnej inicjatywy wspierali duchowo misjonarki i misjonarzy z Polski przez modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub postu w intencji wylosowanej na stronie internetowej- osoby. W Środę Popielcową papież Franciszek zachęcił Polaków, aby przyłączyli się do tej inicjatywy. Dzięki jego wsparciu, w tegorocznej akcji wzięło udział jeszcze więcej osób niż rok temu. Pozwoliła uczestnikom lepiej zapoznać się z tematem misji.

Na facebookowym profilu Misjonarz na Post publikowane były materiały od misjonarzy – filmy, zdjęcia, wywiady z nimi czy informacje z krajów misyjnych. Każdy z uczestników miał też możliwość otrzymania darmowej, półrocznej prenumeraty dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”.

Celem akcji jest przede wszystkim zorganizowanie duchowego zaplecza dla polskich misjonarzy, ale też zwiększanie obecności tematów misyjnych w mediach. Udaje się to dzięki wsparciu partnerów medialnych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w informowanie o naszej inicjatywie – mówi Michał Jóźwiak, koordynator akcji.

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na świecie pracuje 1741 polskich misjonarek i misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których żyją. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Pokazują w ten sposób, że Jezus przez ręce wielu ludzi troszczy się o nich.

Źródło:ekai