Mozambik: islamiści przyznali się do zabicia włoskiej zakonnicy

2022-09-09 19:19
Kombonianie
Autor: kombonianie.pl

Państwo Islamskie oficjalnie przyznało się do zamordowania siostry Marii de Coppi. Według terrorystów, 84-letnia misjonarka zginęła, ponieważ „była nadmiernie zaangażowana w szerzenie chrześcijaństwa”.

Do ataku na misję katolicką w Chipene doszło 6 września. Napastnicy zastrzelili sędziwą misjonarkę, gdy zagrodziła im drogę do sypialni uczennic szkoły misyjnej. Siostra Maria była kombonianką, w Mozambiku pracowała od prawie 60 lat.

Podczas ataku islamistyczne bojówki całkowicie zniszczyły zabudowania parafialne: dwie szkoły, szpital, kościół i punkt pomocy Caritas. Ludzie, którzy mieszkali na misji, uciekli ze strachu. Są zdezorientowani i bardzo cierpią, żyją w niepewności i nie wiedzą, co robić. Wielu ucieka, ale nie wie, dokąd iść- podkreśla miejscowy ordynariusz.

Jak mówi abp Inacio Saure, siostra Maria „jest męczennicą za wiarę”. Wyraził nadzieję, że ofiara życia włoskiej misjonarki przyczyni się do utrzymania wytężonej uwagi społeczności międzynarodowej na to, co dzieje się w Mozambiku. Hierarcha jest zaniepokojony losem mieszkańców prowincji Nampula, która w ostatnim czasie stała się celem Państwa Islamskiego. Dotychczas fundamentaliści koncentrowali się jedynie na sąsiednim regionie Cabo Delgado. 

Ordynariusz włoskiej diecezji Concordia-Pordenone, z której pochodzi dwóch ocalałych z ataku księży fideidonistów zaznacza, że posługa misyjna będzie kontynuowana i ludzie nie zostaną bez opieki.

Źródło:ekai