Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego za złotówkę

2021-11-05 11:29
Muzeum
Autor: Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego

Do końca roku, do warszawskiej placówki wejdziemy za symboliczną złotówkę. Chodzi o dzieci i młodzież do 26 roku życia. Muzeum bierze udział w projekcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura dostępna. Muzeum za złotówkę". Chodzi o ułatwienie dostępu do kultury i dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

W ramach programu zaplanowano też 30 nieodpłatnych lekcji muzealnych, przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a także przedszkolaków. Autorskie, kreatywne zajęcia prowadzą w Mt 5,14 wykwalifikowani, pełni pasji muzealni edukatorzy. Tematyka zajęć dostosowana jest do wieku słuchaczy oraz – w przypadku osób niepełnosprawnych – możliwości odbiorców.

"Kultura dostępna" to program kierowany do różnych grup społecznych, przede wszystkim osób, które z różnych względów, na przykład problemów zdrowotnych, czy związanych z niskimi dochodami, nie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym. Więcej informacji można znaleźć na stronach resortu. Dodajmy, że Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego dołączyło także do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny.

Muzeum współprowadzone jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i archidiecezję warszawską. Powstało w kwietniu 2016 roku. W październiku tegoż roku zostało uroczyście otwarte. Mieści się na warszawskim Wilanowie, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej.

Źródło:ekai