Na ulicę Łodzi powróciła społeczna lodówka Caritas

2022-04-26 12:39
Lodówka społeczna Caritas w Łodzi
Autor: caritas.lodz.pl

Po ponad dwóch miesiącach przerwy, przy siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi, od strony ul. Kopernika 13, stanęła znów lodówka społeczna. Poprzednia spłonęła w styczniu w wyniku podpalenia.

Nowa lodówka społeczna z regałem na suchy prowiant stanęła pod zadaszeniem przy łódzkiej Caritas dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia „Chleba Naszego”, sponsorów i prywatnych darczyńców. Pod specjalną wiatą znalazły się też wieszaki na odzież i półki na inne rzeczy, które możemy ofiarować osobom potrzebującym pomocy.

Poprzednia lodówka z regałem i osłoną spłonęła 23 stycznia 2022 roku, w wyniku podpalenia przez nieznanego sprawcę. W wyniku pożaru uszkodzona została również elewacja budynku.

Jak czytamy w komunikacie Caritas: Zapraszamy każdego, kto chce podzielić się żywnością z osobami ubogimi. Prosimy jednak o rozsądek i szacunek wobec osób, którym służy to miejsce. Ważne, żeby żywność, którą się dzielimy była świeża, a dary rzeczowe nowe lub w bardzo dobrym stanie, niezniszczone i koniecznie wyprane.

Źródło: Caritas Archidiecezji Łódzkiej