Niemiecki katolik i "cesarz" piłki nożnej Franz Beckenbauer nie żyje

2024-01-09 12:02
Franz Beckenbauer
Autor: https://twitter.com/iMiaSanMia

„Kaiser” - „cesarz” piłki nożnej zmarł w wieku 78 lat. Franz Beckenbauer był legendarną postacią niemieckiego futbolu. W 2005 roku wraz z Rudim Völlerem gościł na audiencji generalnej Benedykta XVI.

Dla mnie jest to oczywiście niezapomniane przeżycie, ponieważ jest to pierwszy papież, z którym pozwolono mi uścisnąć dłoń i zamienić kilka słów" - powiedział Beckenbauer po audiencji 26 października 2005 r.

Był jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, był mistrzem świata jako zawodnik i trener, przyniósł Niemcom Puchar Świata w 2006 r. Na temat spotkania z Benedyktem XVI Beckenbauer mówił jeszcze: "To punkt kulminacyjny mojego życia. W końcu zostałem wychowany jako chrześcijanin i katolik, a moje myśli są zawsze skierowane ku górze. Oczywiście nie mogłem się doczekać tej chwili, ponieważ uważam, że jest on wielkim przedstawicielem chrześcijańskiego świata. Powiedziałem mu również, że życzę mu wszystkiego najlepszego, a zwłaszcza długiego życia, ponieważ ludzkość potrzebuje go bardziej niż kiedykolwiek".

Beckenbauer dołączył do FC Bayern jako junior i szybko stał się kluczowym zawodnikiem monachijskiego klubu. Młodzieniec z dzielnicy Giesing zdobył cztery tytuły mistrza kraju, trzykrotnie wygrał Puchar Europy i Puchar Świata.

Źródło: ekai