Nietrafiony prezent? Wyślij go na Jasną Górę

2021-12-27 16:51
Prezent
Autor: pixabay.com

Już po raz 10. odbędzie akcja zbierania nietrafionych prezentów, organizowana corocznie przez Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundację ufam Tobie. Każdy, kto znalazł pod choinką coś, czego chciałby dyskretnie się pozbyć, może to wysłać do Częstochowy. Komuś z potrzebujących sprawi to na pewno wiele radości.

Punkt na Jasnej Górze to przede wszystkim osoby starsze, a podopieczni Fundacji ufam Tobie, to głównie osoby bezdomne i rodziny z dziećmi, dlatego nie będzie problemu z podziałem przesłanych do nas przesyłek – wyjaśnia Jolanta Kobojek, prezes Fundacji ufam Tobie.

Obie instytucje na co dzień wydające żywność, ściśle współpracują ze sobą już od wielu lat. W pewien sposób się też uzupełniają, bo Fundacja przygotowuje przede wszystkim ciepłe posiłki, a Jasna Góra dodatkowo zajmuje się wydawaniem odzieży. W ostatnim czasie organizowały wspólnie m. in. 5. Światowy Dzień Ubogich.

Zarówno naszym celem, jak i celem Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego jest pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują, dlatego nie można mówić o żadnej konkurencji między nami, bowiem im bardziej połączymy siły i środki, tym lepiej będziemy pomagać – dodaje Jolanta Kobojek. I z tego też powodu zdecydowano się przed laty połączyć zbiórkę nietrafionych prezentów na rzecz obu instytucji.

Akcję zbierania nietrafionych prezentów zainspirował przed laty list czytelnika do Tygodnika Katolickiego "Niedziela". Zauważył on, że z wielu podarków ucieszymy się, ale pewną część rzucimy w kąt, bo szalików, skarpetek, pluszowych misiów, lalek czy innych zabawek mamy już pod dostatkiem. Tymczasem dla wielu biedniejszych rodzin te niepotrzebne nam rzeczy są przedmiotem marzeń - napisał czytelnik.

Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście do siedziby Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze, lub wysłać na adres ul. Św. Barbary 6, 42-225 Częstochowa z dopiskiem „nietrafione prezenty”.

Źródło: KAI