Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy na ulicach warszawskiego Żoliborza

2024-03-22 11:25
Droga Krzyżowa
Autor: EpiskopatNews/twitter.com

Pod hasłem: „Nigdy nie można zrezygnować z walki o wolność i prawdę”, ulicami warszawskiego Żoliborza przejdzie dziś Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki. Modlitwę poprowadzi warszawski biskup pomocniczy Rafał Markowski.

W XXIV Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Świata Pracy wezmą udział "Solidarność", reprezentanci grup zawodowych i duszpasterstw ludzi pracy z całej Polski. Uczestnicy będą modlić się o prawdę w życiu osobistym i publicznym.

Drogę Krzyżową poprzedzi Msza Św. w kościele św. Stanisława Kostki o godzinie 17.00. Krzyż, symbolicznie podjęty z grobu księdza Jerzego Popiełuszki przez hutników, nieść będą przedstawiciele poszczególnych zawodów, w tym kolejarzy, pocztowców czy lekarzy. Przedstawiciele różnych profesji przygotują i odczytają rozważania Drogi Krzyżowej. Wśród nich: nauczyciel, przedsiębiorca czy prawnik. Ulicami Żoliborza przejdzie także kilkadziesiąt pocztów sztandarowych Solidarności, której przedstawiciele przyjadą do Warszawy z całego kraju. Drodze Krzyżowej towarzyszyć będzie orkiestra górnicza z Jaworzna.

Wieczorem o godzinie 21:00 pod przewodnictwem biskupa Markowskiego, przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, odmówiona zostanie modlitwa o wolność od lęku i nienawiści, która przez 37 tygodni gromadzi wiernych w miejscu spoczynku męczennika. Drogę Krzyżową zakończy nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki "w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia" prowadzona z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski.

Koordynatorem Ogólnopolskiej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy jest duszpasterz ludzi pracy archidiecezji warszawskiej, ks. Michał Kotowski. 

Źródło: ekai