Papieski weekend w Asti

2022-11-18 18:02
Asti
Autor: Original uploader was Idéfix at nl.wikipedia/wikimedia commons

Ten weekend Franciszek spędzi w Piemoncie, a konkretnie w okolicach Asti, skąd pochodzi jego rodzina. Szczególną okazją tej wizyty są 90. urodziny jego kuzynki. Carla Rabbezzana pozostaje w stałym kontakcie z Franciszkiem od 1974 roku. Poprzednie plany odwiedzin skomplikowała pandemia. Po sobotnim spotkaniu z bliskimi, papież zobaczy się w niedzielę z młodzieżą.

„Pierwsze co, to go przytulę, bo nie widzieliśmy się od trzech lat (…), a potem porozmawiamy sobie trochę, jak to robimy co najmniej raz w miesiącu przez telefon, jako krewni, którzy się nawzajem kochają” – mówi 90-latka.

Kobieta mieszka w małym miasteczku Portacomaro niedaleko Asti. Przygotowuje na przyjęcie uroczysty obiad. Zapewnia, że Franciszek pozostaje blisko lokalnej kultury, chociaż jest synem migrantów, którzy wyjechali do Argentyny. „Kiedy może, mówi w dialekcie piemonckim, zdarza mu się żartować po piemoncku” – podkreśla Carla Rabbezzana.

W niedzielę Ojciec Święty odwiedzi katedrę w Asti gdzie odbędzie się Msza św. Właśnie wtedy Franciszek spotka się z młodzieżą tamtejszej diecezji.

Źródło:ekai