Papieski wysłannik w kolejnych ukraińskich miastach

2022-03-12 17:04
Kard. Krajewski
Autor: Ivivadm/wikimedia commons

Pomimo nasilających się działań wojennych, kard. Konrad Krajewski odwiedza kolejne ukraińskie miasta. Zmierzając w stronę Kijowa spotyka się ze wspólnotami katolików i uchodźcami. Dziś papieski jałmużnik uczestniczył we Mszy w Żółkwi w obwodzie lwowskim, gdzie rozmawiał też z uciekinierami ze wschodu, z miejsc objętych najcięższymi walkami.

Wysłannik Ojca Świętego wygłosił homilię, w której podkreślił, że wojna bierze się z odrzucenia Boga. Zaznaczył, że zło można zwyciężyć tylko dobrem i nie warto poddawać się logice świata, nawet w tak trudnych czasach jak obecne. Kiedy będzie wam trudno w chwilach wojny, która oby nie dosięgła waszych terenów, ale kiedy też uchodźcy przychodzą do waszych domów i będzie ciężko, wtedy bądźcie jak kwiaty – beztroscy w obdarzaniu pięknem, bądźcie piękni dla każdego - zachęcał kard. Krajewski. - Bo jak mówi dzisiejsza Ewangelia: słońce wschodzi nad dobrymi i nad złymi. To jest logika Ewangelii. Jeśli zejdziecie z jej dróg, będziecie próbowali zło złem zwyciężać, a z punktu widzenia Ewangelii można je zwyciężać tylko dobrem“ – przypomniał duchowny.

Mszę z udziałem papieskiego jałmużnika transmitowała na Facebooku archidiecezja lwowska. Pod transmisją pojawiły się liczne komentarze z podziękowaniami dla kard. Krajewskiego i Papieża Franciszka za ich wrażliwość i pomoc dla Ukraińców, a także prośby o modlitwę oraz zaproszenia do innych ukraińskich miast.

Źródło:ekai