Papież dziękuję Polakom za pomoc Ukrainie

2022-04-06 10:32
Papież
Autor: BP KEP

Pozdrawiam serdecznie polskich pielgrzymów. Bardzo wam dziękuję, że towarzyszyliście mi w modlitwie podczas mojej pielgrzymki na Maltę. Bardzo, bardzo dziękuję za to, co uczyniliście dla Ukraińców! – mówił Franciszek podczas audiencji ogólnej.

W tym czasie Wielkiego Postu, który przygotowuje nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, okazaliście niezwykłą i przykładną życzliwość dla naszych braci Ukraińców, dla których otworzyliście serca i drzwi waszych domów. Niech za tę waszą solidarną postawę Pan błogosławi waszej ojczyźnie i ukaże wam swoje Oblicze. Z serca wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty do Polaków.

W Auli Pawła VI w Watykanie papież pokazał flagę ukraińską przywiezioną z miejsca masakry cywilów w Buczy i ją ucałował. Mówił m.in o tym, że w Ukrainie dochodzi do coraz większych okrucieństw.Kilka dni temu, wracając z dwudniowej wizyty na Malcie, Ojciec Święty deklarował, że jest gotów pojechać do Ukrainy. Powtórzył, że propozycja udania się do tego kraju "leży na stole". Jednocześnie zapewnił, że Stolica Apostolska, dyplomacja watykańska "robią wszystko" by się udało.

Na papieskiej audiencji były ukraińskie dzieci, które dostały prezenty od Franciszka. 

Źródło:ekai