Papież Franciszek abdykuje w sierpniu? Zabrał głos!

2022-07-04 13:15
Papież Franciszek Ojciec Święty Jorge Mario Bergoglio
Autor: Luis Ángel Espinosa/catchopi.com

Spekulacje na temat odejścia papieża Franciszka pojawiają się od dawna. Podczas wywiadu dla agencji Reuters głowa Kościoła osobiście skomentowała doniesienia. Czy papież Franciszek abdykuje? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Podczas wywiadu papież Franciszek poinformował, że "nigdy nie przyszło mu na myśl, by ustąpić z urzędu". Jednocześniepodkreślił, że nie wyklucza abdykacji ze względu na zły stan zdrowia. "Nie wiemy, Bóg powie' - podkreślił Franciszek. Przyznał, że póki co stan jego zdrowia jest dobry.

Czytaj także: Papież Franciszek planuje podróż do Ukrainy i do Rosji! Kiedy?

Plotki o abdykacji papieża zaczęły się pojawiać w związku z planami jego wizyty w mieście L'Aquila, gdzie pochowany jest Celestyn V, który zrezygnował z papiestwa w XIII wieku, oraz zapowiedź narady z kardynałami pod koniec sierpnia.

W wywiadzie papież Franciszek przyznał także, że po powrocie z Kanady planuje odwiedzić Rosję, a później także Ukrainę.  Skomentował też decyzję Sądu Najwyższego w USA, który unieważnił powszechne prawo do aborcji. Papież z całą stanowczością potępił aborcję, porównując ją do korzystania z usług płatnego mordercy.

Sedno Sprawy - Jarosław Gowin