Papież Franciszek czuje się lepiej

2022-06-29 12:47
 Światowy Dzień Ubogich: Papież Franciszek wydał orędzie!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Od trzech dni jestem w stanie chodzić- powiedział Ojciec Święty, przyjmując 27 czerwca grupę biskupów z Brazylii w ramach wizyty „Ad limina Apostolorum”. Watykan opublikował nagranie, na którym papież z laską przemierza bibliotekę Pałacu Apostolskiego.

Wózek inwalidzki papieża można było zobaczyć z tyłu sali, gdy witał się z brazylijskimi biskupami. Od prawie dwóch miesięcy Franciszek używa go podczas spotkań publicznych. W pierwszym tygodniu maja rozpoczął leczenie kontuzji kolana. To wtedy przeszedł zabieg infiltracji, po której lekarze zalecili dużo odpoczynku i oszczędzanie nogi.

Ojciec Święty cierpi na gonartrozę – zwyrodnienie stawu kolanowego. W jej efekcie dochodzi do zniszczenia chrząstki stawowej, co powoduje ból i znacznie utrudnia chodzenie. Ze względu na swój stan zdrowia papież musiał przełożyć na później dwie podróże: do Libanu i Sudanu, Południowego.

Podczas spotkania z delegacją biskupów brazylijskich, Ojciec Święty zachęcił ich do szczerej rozmowy. Spotkanie trwało trzy godziny, podczas których hierarchowie mówili papieżowi o swoich obawach związanych z niszczeniem amazońskich lasów deszczowych – podaje portugalskojęzyczny serwis Vatican News. Podczas dyskusji o Amazonii, arcybiskup Evaristo Pascoal Spengler z Marajo powiedział, że Franciszek „zamknął oczy w wyrazie bólu i cierpienia, a następnie zapytał: „Co możemy zrobić?”. Jest bardzo wrażliwy na kwestię degradacji Amazonii – powiedział abp Spengler, który pełni funkcję przewodniczącego Amazońskiej Sieci Eklezjalnej (Repam).

Źródło:ekai