Papież: miłość w rodzinie jest osobistą drogą do świętości

2022-06-02 17:44

W intencji na czerwiec, przekazanej za pośrednictwem Światowej Sieci Modlitwy Papieża, Franciszek w szczególny sposób poleca modlitwie Kościoła rodziny. W dniach od 22 do 26 czerwca pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości”- odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin.

W tym roku Spotkanie będzie miało nową formułę. Wydarzenie zaplanowano zarówno w Rzymie, jak i w Kościołach lokalnych. Ojciec Święty zachęcił wszystkie wspólnoty diecezjalne, aby planowały inicjatywy oparte na temacie spotkania oraz z wykorzystaniem symboli, które przygotowuje rzymski Kościół. Zachęca do aktywności i kreatywności w nadaniu nowego impulsu rozwojowi duszpasterstwa rodzin.

„Rodzina jest miejscem, w którym uczymy się współistnieć razem, z najmłodszymi i z najstarszymi. A będąc złączeni, młodzi, starzy, dorośli, dzieci, jednocząc się w naszych różnicach, ewangelizujemy naszym przykładem życia. Oczywiście, nie istnieje idealna rodzina. Zawsze jest jakieś «ale». Ale to nic nie szkodzi. Nie należy bać się błędów, powinniśmy się na nich uczyć, aby iść naprzód – podkreślił papież. – Nie zapominajmy, że Bóg jest z nami: w rodzinie, w sąsiedztwie, w mieście, w którym żyjemy, jest z nami. I troszczy się o nas, pozostaje z nami cały czas, kiedy kołysze się łódź miotana falami morza: kiedy się kłócimy, kiedy cierpimy, kiedy jesteśmy szczęśliwi, Pan jest przy nas i towarzyszy nam, pomaga nam, koryguje nas. Miłość w rodzinie jest dla każdego z nas osobistą drogą świętości. Dlatego wybrałem ją jako temat Światowego Spotkania Rodzin w tym miesiącu. Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, za każdą rodzinę, aby poprzez konkretne gesty żyły bezinteresownością miłością i świętością w codziennym życiu”- apelował papież Franciszek.

Źródło:ekai