Papież na pogrzebie przyjaciela, o. Diego Faresa

2022-07-21 20:55
Papież Franciszek
Autor: East News

Ojciec Święty uczestniczył rano w pogrzebie swojego przyjaciela, argentyńskiego jezuity o. Diego Faresa. Franciszek koncelebrował Mszę żałobną w kaplicy Kurii Generalnej Towarzystwa Jezusowego w Rzymie i długo modlił się przy trumnie zakonnego współbrata. Duchowny zmarł 19 lipca w wieku 66 lat po długiej chorobie.

Jako prowincjał jezuitów w Argentynie, w 1976 r., o. Jorge Mario Bergoglio przyjął Diego Faresa do zakonu, a potem był jego kierownikiem duchowym. W 2018 r. podczas Mszy Krzyżma podarował rzymskim księżom książkę o. Faresa „10 cose che Papa Francesco propone ai sacerdoti” (10 rzeczy, które papież Franciszek proponuje kapłanom).

Wśród koncelebransów był także prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, kard. Michael Czerny. Homilię wygłosił o. Antonio Spadaro, dyrektor czasopisma „La Civiltà Cattolica”, w którym o. Fares publikował od 2015 roku. Podkreślił, że zmarły zakonnik świetnie rozumiał pontyfikat Franciszka, bo miłą z nim głęboką komunię duchową. Ta duchowe zrozumienie stało się jego właściwą i prawdziwą misją, stwierdził o. Spadaro.

Źródło:ekai