Papież poleci do Libanu? Możliwy inny termin wizyty

2022-05-09 20:12
Papież Franciszek
Autor: AP PHOTO/ANDREW MEDICHINI Dlaczego papież Franciszek nie potępia Putina za wojnę na Ukrainie? "Robi jak Jan Paweł II"

Nie ma mowy o odwołaniu wizyty Franciszka w Libanie – mówi gazecie „Al Markaziya” tamtejszy minister turystyki Walid Nassar. Wyjaśnił, że termin podróży może zostać przesunięty ze względów zdrowotnych Ojca Świętego. W międzyczasie czekamy na oficjalną wiadomość z Watykanu, która ma nadejść w ciągu najbliższych dwóch dni- dodaje Nassar.

Libańska prasa donosi, że wizyta papieża Franciszka w Bejrucie, zaplanowana na połowę czerwca, chociaż nie została oficjalnie ogłoszona, została już potwierdzona przez Stolicę Apostolską. Jednak w najbliższych dniach może się okazać, że jej termin zostanie przesunięty. Powodem może być niepewny stan zdrowia papieża, który cierpi na gonartrozę prawej nogi.

5 kwietnia Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, powiedział o podróży do Libanu: „to hipoteza, która jest przedmiotem badań”. Nieco wcześniej prezydent Michel Aoun przekazał na Twitterze wiadomość o zbliżającej się wizycie Franciszka do Kraju Cedrów. Jak stwierdził : „Libańczycy od pewnego czasu czekają na tę wizytę, aby wyrazić swoją wdzięczność za uwagę, jaką Jego Świątobliwość poświęcił Libanowi, i podziękować mu za inicjatywy, które podjął dla kraju, oraz za modlitwy, które ofiarował w intencji jego pokoju i stabilności”.

Libański minister turystyki, który jest również szefem komitetu przygotowującego wizytę papieża, został przyjęty w ubiegły czwartek przez premiera Najiba Mikatiego w Grand Serail. Nassar poinformował szefa rządu o trwających przygotowaniach i programie papieskiej pielgrzymki, która na razie zaplanowana jest na 12 i 13 czerwca. Minister zapewnił, że trwa proces opracowywania spotkań przygotowawczych z Radą Patriarchów i Biskupów Katolickich.

Źródło:ekai