Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o Wielkanocy z Ukraińcami

2022-04-13 15:59
Papież pozdrowił Polaków
Autor: episkopat.pl Papież pozdrowił Polaków

Papież Franciszek pozdrowił Polaków podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra w Watykanie. Ojciec Święty przywołał zbliżające się święta. Wspomniał m.in. o spędzaniu przez Polaków Wielkanocy z gośćmi z Ukrainy. Przeczytaj pełną treść pozdrowień.

- W tym roku obchodzicie Wielki Tydzień i Wielkanoc w sposób szczególny: razem z wieloma gośćmi z Ukrainy. Wielkanoc to święta rodzinne, a wy, otwierając im wasze domy, staliście się ich rodziną – powiedział papie z Franciszek w pozdrowieniach skierowanych do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.

Czytaj także: Triduum Paschalne 2022: Wskazania Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

"Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W tym roku obchodzicie Wielki Tydzień i Wielkanoc w sposób szczególny: razem z wieloma gośćmi z Ukrainy. Wielkanoc to święta rodzinne, a wy, otwierając im wasze domy, staliście się ich rodziną. Chociaż większość z nich, zgodnie z tradycją wschodnią, będzie obchodzić te święta tydzień później, już teraz, wszyscy razem wpatrujecie się w Ukrzyżowanego i oczekujecie na zmartwychwstanie Chrystusa, i pokój w Ukrainie. Z serca wam błogosławię".

vaticannews / BP KEP

Sedno Sprawy - Michał Woś