Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał uczestników akcji "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"

2022-03-16 15:48
Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał uczestników akcji Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Autor: episkopat.pl Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał uczestników akcji "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”! Wkrótce rusza wyjątkowa inicjatywa modlitwy za Ojca Świętego Franciszka. Papież podczas środowej audiencji generalnej wspomniał uczestników akcji. Poniżej publikujemy pełen tekst pozdrowień.

Pozdrawiam serdecznie młodych, którzy w duchu modlitewnej inicjatywy: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, w najbliższą sobotę i w niedzielę, zgromadzą się na Jasnej Górze i w swoich parafiach, by modlić się w intencjach mojej papieskiej posługi. Dziękuję za ten wasz piękny gest – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej.

Czytaj także: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wyjątkowa inicjatywa dla papieża Franciszka!

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków, a szczególnie młodych, którzy w duchu modlitewnej inicjatywy: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, w najbliższą sobotę i w niedzielę, zgromadzą się na Jasnej Górze i w swoich parafiach, by modlić się w intencjach mojej papieskiej posługi. Dziękuję za ten wasz piękny gest. Proszę, tym razem módlmy się przede wszystkim o pokój na Ukrainie! Z serca wam wszystkim błogosławię.

Następnie papież Franciszek wraz ze zgromadzonymi wiernymi modlił się w intencji pokoju na Ukrainie.

Publikujemy pełną treść modlitwy:

Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nad nami grzesznymi! Panie Jezu, narodzony pod bombami Kijowa, zmiłuj się nad nami! Panie Jezu, który umarłeś w ramionach swojej matki w bunkrze w Charkowie, zmiłuj się nad nami! Panie Jezu, posłany na front jako dwudziestolatek, zmiłuj się nad nami! Panie Jezu, który w cieniu Twojego krzyża widzisz stale uzbrojone ręce, zmiłuj się nad nami! Przebacz nam, Panie, jeśli, nie zadowalając się gwoździami, którymi przebiliśmy Twoją rękę, nadal poimy się krwią umarłych rozszarpanych orężem. Przebacz nam, Panie, że te ręce, które stworzyłeś, aby nas strzegły, stały się narzędziami śmierci. Przebacz nam, Panie, że nadal zabijamy naszego brata, że nadal, jak Kain, usuwamy kamienie z naszego pola, aby zabić Abla. Przebacz nam, Panie, że nadal usprawiedliwiamy okrucieństwo naszym zmęczeniem, jeśli naszym cierpieniem usprawiedliwiamy okrucieństwo naszych czynów. Przebacz nam, wojnę. Panie, Panie Jezu Chryste, Synu Boży, błagamy Cię! Powstrzymaj rękę Kaina! Oświeć nasze sumienie, niech się nie dzieje nasza wola, nie pozostawiaj nas naszemu działaniu! Powstrzymaj nas, Panie, powstrzymaj nas! A kiedy już powstrzymasz rękę Kaina, zajmij się także nim. Jest naszym bratem. O Panie, powstrzymaj przemoc! Powstrzymaj nas, Panie!

Amen.

vaticannews / BP KEP

Sedno Sprawy - Paweł Szefernaker