Papież przekazał 100 tys. euro dla migrantów przy polsko- białoruskiej granicy

2022-01-18 12:59
Granica białoruska. Relacja na żywo. Najnowsze informacje
Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Granica białoruska

Pieniądze od Franciszka trafią też do Caritas Polska, która pomaga wszystkim ofiarom kryzysu migracyjnego na granicy obu krajów – poinformowała Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Taką samą sumę papież przeznaczył dla ofiar tajfunu Rai na Filipinach. Kataklizm dotknął około 8 mln ludzi w 11 regionach i spowodował gigantyczne straty materialne. Ojciec Święty zdecydował o przekazaniu za pośrednictwem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, 100 tys. euro na pomoc ludziom, którzy ucierpieli podczas tajfunu. Suma ta we współpracy z nuncjaturą apostolską na Filipinach zostanie przesłana do Kościoła lokalnego. Trafi do diecezji najbardziej dotkniętych żywiołem, do wykorzystania w dziełach pomocy. Zaznaczono, że chodzi o część wsparcia całego Kościoła katolickiego, w którą zaangażowane są, oprócz różnych Konferencji Episkopatu, liczne organizacje charytatywne.

Papież przekaże też 100 tys. euro na rzecz grup migrantów, którzy utknęli między Polską a Białorusią oraz na pomoc dla Caritas Polska w związku z kryzysem migracyjnym na granicy obu krajów, spowodowanym trwającym od ponad 10 lat konfliktem – czytamy w watykańskim komunikacie.

Źródło:ekai