Papież przypomina o ofiarach rosyjskiej agresji na Ukrainę

2023-03-20 12:22
Milczenie i modlitwa! Papież Franciszek pozdrowił Polaków
Autor: episkopat.pl Milczenie i modlitwa! Papież Franciszek pozdrowił Polaków

O zbrodniach wojennych popełnianych w Ukrainie, trzęsieniu ziemi w Ekwadorze a także godności ojcowskiej przypomniał Franciszek po niedzielnej modlitwie „Anioł Pański”.

Na początku Ojciec Święty wspomniał o tragedii w Ekwadorze. „ Trzęsienie ziemi spowodowało ofiary śmiertelne, rannych i duże szkody. Jestem blisko mieszkańców Ekwadoru, zapewniam o moich modlitwach za zmarłych i za wszystkich cierpiących” – powiedział papież.

W katastrofie naturalnej, która wczoraj nawiedziła południowo-zachodnią część Ekwadoru i północne Peru zginęło co najmniej 15 osób, a w Peru życie straciła czteroletnia dziewczynka.

Potem Ojciec Święty pozdrowił wiernych na placu św. Piotra. Przy okazji dostrzegł obecność między innymi flag polskich. Pozdrowił także uczestników maratonu rzymskiego. „Gratuluję wam, ponieważ z inicjatywy drużyny „Athletica Vaticana” czynicie z tego ważnego wydarzenia sportowego okazję do solidarności na rzecz najuboższych” – podkreślił Franciszek.

Nawiązał też do postaci św. Józefa, złożył życzenia wszystkim ojcom. „Niech w św. Józefie znajdą wzór, wsparcie i pocieszenie, aby dobrze przeżywać swoje ojcostwo” - powiedział Ojciec Święty. Następnie razem z wiernymi odmówił w intencji wszystkich ojców modlitwę „Ojcze nasz”.

Na zakończenie modlitewnego spotkania Franciszek przypomniał o ofiarach rosyjskiej agresji na Ukrainę: „Bracia i siostry, nie zapominajmy o modlitwie za udręczony naród ukraiński, który nadal cierpi z powodu zbrodni wojennych”- powiedział papież.

Źródło:ekai