Papież spotkał się z rodziną zamordowanej misjonarki z Włoch

2022-09-22 19:09
Nowi misjonarze na misyjnych szlakach. Wkrótce rozdanie zostaną misyjne krzyże
Autor: brak danych Nowi misjonarze na misyjnych szlakach. Wkrótce rozdanie zostaną misyjne krzyże

Franciszek spotkał się z rodziną włoskiej misjonarki zamordowanej na Haiti, która przez 20 lat posługiwała najuboższym. "Porusza mnie procesja ludzi, którzy praktycznie każdego dnia chodzą na jej grób" - opowiada siostra zakonnicy.

Ofiarowała swoje życie aż po męczeństwo – mówił papież o zamordowanej na Haiti misjonarce. Franciszek spotkał się z jej rodziną, przyjaciółmi i współsiostrami, którzy ofiarowali mu kamień z katedry zniszczonej w haitańskiej stolicy przez trzęsienie ziemi.

Siostra Luisa Dell’Orto należała do zgromadzenia Małych Sióstr Ewangelii. Przez 20 lat pracowała na Haiti wśród najuboższych dzieci. Zamordowano ją 25 czerwca.Byliśmy bardzo wzruszeni spotkaniem z papieżem, tym, że docenił jej ofiarę życia. Kamień ze zrujnowanej katedry, przy której pracowała był symbolem tego, że jej życie jest żywym kamieniem, na którym Chrystus buduje swój Kościół – mówi Radiu Watykańskiemu siostra zamordowanej misjonarki. Wspomina jej ogromne oddanie dla haitańskich dzieci i troskę, by móc im dać godną przyszłość. Ludzie, którym pomagała mówią, że bardzo im jej brakuje – powiedziała Maria Adele Dell’Orto.

Jednocześnie przyznała, że sytuacja na Haiti jest coraz bardziej dramatyczna. Szczególnie teraz kiedy grupy kryminalne rosną w siłę, mordują i uciekają się nawet do ataków na Caritas. To prawdziwa tragedia. Porusza mnie procesja ludzi, którzy praktycznie każdego dnia chodzą na jej grób, w naszej rodzinnej miejscowości, gdzie została pochowana. W Lomagna już odczuwamy, pozwólcie mi to powiedzieć, roznoszący się zapach jej świętości – powiedziała papieskiej rozgłośni Maria Adele Dell’Orto.

Źródło:ekai