Papież: w każdej chwili jestem gotów udać się do Chin

2022-09-13 13:51
 Światowy Dzień Ubogich: Papież Franciszek wydał orędzie!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Franciszek, który jest w drodze do Kazachstanu, deklaruje, że w każdej chwili jest gotów udać się do Chińskiej Republiki Ludowej. Ojciec Święty potwierdził to podczas lotu z Rzymu do Nur-Sułtanu. – Nie mam jednak żadnych wiadomości” na temat ewentualnego spotkania na miejscu, z prezydentem Chin Xi Jingpingiem – powiedział papież dziennikarzom.

Ojciec Święty weźmie udział w VII Kongresie Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii, na który ma przybyć niemal sto delegacji z 60 państw. Prezydent Xi będzie w Kazachstanie w tym samym czasie co Franciszek z oficjalną wizytą państwową. W związku z tym, w doniesieniach medialnych pojawiały się spekulacje o ich możliwym spotkaniu. Niedługo Stolica Apostolska i Chiny mają odnowić tymczasowe porozumienie w sprawie mianowania biskupów w rządzonym przez komunistów kraju. Od początku lat 50 XX w. nie ma oficjalnych stosunków między Watykanem a Pekinem.

W samolocie, papież pozdrawiał po kolei, wspierając się na lasce, ponad siedemdziesięciu obecnych przedstawicieli mediów. Meksykańskie stowarzyszenie dziennikarzy, za pośrednictwem korespondenta Televisy, przekazało Ojcu Świętemu plastikowego gołębia, używanego przy wręczaniu Pokojowej Nagrody Nobla.

Źródło:ekai