Papież wznowił audiencje prywatne

2024-02-29 18:06
Papież Franciszek Watykan
Autor: Vatican News/Facebook

Po przerwie spowodowanej względami zdrowotnymi, papież Franciszek wznowił dziś audiencje prywatne - podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W gronie przyjętych dziś osób był kard. Kevin Joseph Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia; ks. Andrzej Komorowski, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra; Patriarcha Lizbony abp Rui Manuel Sousa Valério SMM, oraz biskupi włoskiego regionu Emilia-Romania z wizytą ad limina Apostolorum.

Stolica Apostolska poinformowała w sobotę o lekkim stanie grypowym papieża, z powodu którego odwołano tego dnia papieskie audiencje. Nie było ich także w poniedziałek.

Franciszek przeszedł wczoraj w szpitalu badania diagnostyczne, aby wykluczyć powikłania w płucach. W czasie audiencji generalnej nie przeczytał katechezy i przyznał, że jest „nadal trochę przeziębiony”. Po badaniach Franciszek wrócił do Watykanu, natomiast w czwartek wznowił spotkania.

Mimo problemów zdrowotnych, w przyszłym tygodniu, 8 marca, planowana jest wizyta papieża w jednej z rzymskich parafii. Franciszek weźmie udział w wielkopostnej akcji „24 godziny dla Pana”, którą zainicjował w 2014 roku.

Źródło: ekai