Papież zapowiada pierwszy Światowy Dzień Dzieci

2023-12-08 13:54
Dziecko
Autor: Pixabay Kiedy wypłata 800 plus?

Po modlitwie Anioł Pański Franciszek zapowiedział, że pod koniec maja odbędzie się pierwszy Światowy Dzień Dzieci. "Podobnie jak Jezus, chcemy umieścić dzieci w centrum i zatroszczyć się o nie" - mówił Ojciec Święty.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Franciszek odmówił modlitwę Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego. Po niej zapowiedział, że 25 i 26 maja w Rzymie będzie obchodzony pierwszy Światowy Dzień Dzieci.

Inicjatywa organizowana przez Dykasterię Kultury i Edukacji odpowiada na pytanie, jaki rodzaj świata chcemy przekazać dorastającym dzieciom? Podobnie jak Jezus, chcemy umieścić dzieci w centrum i zatroszczyć się o nie – mówił papież. Zapowiedział również, że po południu będzie się modlić w bazylice Matki Bożej Większej, a potem o godz. 16:00 na placu Hiszpańskim przed kolumną Maryi Niepokalanej oraz zaapelował o modlitwę o pokój.

Proszę wszystkich, a zwłaszcza wiernych Rzymu, aby duchowo przyłączyli się do mnie w tych gestach zawierzenia naszej Matce, modląc się w szczególności o pokój: pokój na Ukrainie. pokój w Palestynie i w Izraelu, i za wszystkich zranionych wojną. Modlimy się o pokój, aby serca stały się łagodne, aby nastał pokój – mówił papież.

Źródło: ekai