Papież zaprasza dzieci do Watykanu

2023-10-01 18:06
Watykan
Autor: pixabay

Na zakończenie modlitwy "Anioł Pański" Franciszek w towarzystwie dzieci zaprosił najmłodszych z całego świata na spotkanie, które odbędzie się 6 listopada w Watykanie. Jego temat przewodni brzmi: „By uczyć się od chłopców i dziewcząt”.

Po odmówieniu niedzielnej modlitwy „Anioł Pański” papież zaprosił do siebie najmłodszych. W oknie papieskim towarzyszyły mu dzieci z pięciu kontynentów: Pamela z Syrii, Grigoryi z Ukrainy, Alessio z Beninu, Alejandro z Gwatemali, Tomas z Australii.

W ich obecności Franciszek zaprosił najmłodszych z całego świata na listopadowe spotkanie. Ma w nich wziąć udział 6 tysięcy dzieci. Czekam na was, bym też ja uczył się od was – powiedział Ojciec Święty. Wydarzenie organizuje Dykasteria ds. Kultury i Edukacji. 

To spotkanie urzeczywistni marzenie nas wszystkich: powrócić do czystych uczuć jakie mają dzieci. Do tego bowiem, kto jest czysty jak dziecko, należy Królestwo Boże. Dzieci uczą nas jasności relacji, spontanicznego przyjmowania obcych i szacunku dla całego Stworzenia – podkreślił Franciszek.

Zaapelował też o pokój między Azerbejdżanem a Armenią, a także w Ukrainie i innych krajach „zranionych wojną”. Zachęcił także do odmawiania różańca, szczególnie w intencji obrad Synodu Biskupów oraz ewangelizacji narodów.

Źródło: vatican news