Papież znów apeluje o modlitwę za Ukrainę

2023-02-15 19:06
Papież
Autor: Vatican News/twitter. com

Niech szybko zakończą się okrutne cierpienia ludności Ukrainy - do modlitwy w tej intencji zachęcił Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. Polaków prosił o to, by w obliczu rosnącego braku zainteresowania życiem duchowym, a także braku wiary odważnie głosili Jezusa

Zwracając się do kilku tysięcy wiernych obecnych w Auli Pawła VI, Franciszek podkreślił: "Nie zapominajmy o drogiej i udręczonej ludności Ukrainy, modląc się o to, by szybko mogły się skończyć jej okrutne cierpienia".

W katechezie na temat pasji ewangelizowania i gorliwości apostolskiej, Ojciec Święty przypomniał słowa Jezusa: "Oto ja was posyłam jak owce między wilki".- Nie prosi nas o to, byśmy umieli przekonywać, walczyć i bronić się. Myślimy: staniemy się ważni, liczni, zdobędziemy prestiż, a świat nas posłucha i będzie nas szanował. Nie, posyłam was jak owce, jak jagnięta. Prosi, byśmy tacy byli, cisi i niewinni, gotowi na poświęcenie - wyjaśnił papież. Dodał: "Natomiast owce przebrane za wilki zostają zdemaskowane i rozszarpane".

Źródło:ekai