Paulin z Jasnej Góry pisze bajki dla dzieci

2022-06-02 13:32
Czytanie bajek bajki bajka opowiadanie storyteling czytaj dzieciom dziecko
Autor: Artem Podrez/pexels.com

O. Savio Folcholcem zamiłowanie do wymyślania opowieści, których inspiracją jest Biblia, odziedziczył po babci Mariannie, a do spisania własnych zmobilizowały go dzieci. Tak powstały „Bajki z Księgi życia”. Można ich także posłuchać na YouTube.

„Bajki z Księgi Życia” to szczególne opowieści, z których najmłodsi mogą dowiedzieć się np., co kopiec kreta może powiedzieć o zmartwychwstaniu Jezusa i czy można zaprzyjaźnić się z kogutem celebrytą. W ten sposób zakonnik wprowadza dzieci w świat Ewangelii.

Jak podkreśla o. Savio prawdziwą mistrzynią w opowiadaniu biblijnych historii była jego babcia, a on sam był wymagającym słuchaczem, więc co rusz musiała zmieniać kolejność zdarzeń, dodawać postacie i miejsca, aby żadna historia się nie powtórzyła.

Teraz zakonnik uśmiecha się na to wspomnienie, bo kiedy trafił do swojej pierwszej paulińskiej parafii w Toruniu, zajął się właśnie duszpasterstwem dzieci i jak dodaje, dzieci okazały się bardzo wymagające. To także dzięki nim postanowił spisywać swoje opowieści.

Zapytany o źródło pomysłów o. Savio mówi, że to Biblia, którą pokochał, a reszta jest… natchnieniem. A literackich natchnień mu nie brakuje. Obecnie pisze opowiadania detektywistyczne dla dzieci, ich bohaterami uczynił dwóch bliźniaków, którzy pragną zostać ministrantami.

Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry