Platforma katecheo.pl nowym narzędziem w nauczaniu

2024-02-21 13:29
katecheci
Autor: pixabay.com

Katecheci dostaną do dyspozycji nowoczesne narzędzie, dzięki któremu przygotowanie konspektu lekcji religii czy katechezy parafialnej będzie o wiele prostsze. Mowa o platformie katecheo.pl. To projekt Fundacji Warsaw New Tech University, który jest finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych w ramach Programu „Nauka dla Społeczeństwa II”.

Celem katecheo.pl jest gromadzenie, selekcja oraz tworzenie materiałów dydaktycznych dla katechetów, instytucji katolickich i innych osób zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu religii. Docelowo projekt mają tworzyć sami użytkownicy, dlatego już dziś Fundacja organizuje seminaria mające na celu podnoszenie kwalifikacji katechetów, którzy w kolejnych etapach zostaną zaproszeni do współpracy przy współtworzeniu platformy.

„To projekt przeznaczony nie tylko na te, ale także przyszłe czasy. Osadzony na nowych technologiach - będzie swoistą skarbnicą wiedzy nie tylko dla katechetów, ale dla każdego zainteresowanego wiedzą i chęcią ubogacania materiałów, które już są powszechnie dostępne" - powiedział ks. Stanisław Dziekoński, szef WNTUF. „Zależy nam, żeby wykorzystać dobrostan współczesnej cywilizacji i dedykować go właśnie katechezie czy nauczaniu" - dodaje ks. Dziekoński.

Udział w seminariach jest dobrowolny i bezpłatny. Zostaną przeprowadzone w wersji on-line w dniach: 27 lutego, 29 lutego, 5 marca i 7 marca. Rejestracja na jeden z wybranych terminów odbywa się poprzez stronę: https://wntuf.pl/projekty/katecheo-pl/

Źródło: ekai