Płocka Caritas dołącza do akcji „Paka dla Rodaka”

2023-12-03 17:05
Paka dla Rodaka
Autor: facebook.com

Caritas Diecezji Płockiej włączyła się do akcji „Paka dla Rodaka” – na rzecz Polaków żyjących poza granicami naszego kraju. Od kilku lat organizują ją Fundacja Przystanek Rodzina i miasto Płock. W tym roku wolontariusze zawiozą naszym rodakom w Bielcach w Mołdawii, 550 paczek.

Transport z 550 paczkami wyruszy do Mołdawii 5 grudnia. To żywność (produkty z długim terminem do spożycia, typu mąka, cukier, kasza, makaron, olej, konserwy) oraz  słodycze. W Bielcach działa Stowarzyszenie „Dom Polski”, które wesprze Płock na miejscu w transporcie paczek. 

Pakowanie darów odbyło się w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku. W inicjatywę włączył się biskup Szymon Stułkowski. - Pan Jezus, którego urodziny obchodzimy w święta Bożego Narodzenia, stał się prezentem dla świata. My też chcemy innym dawać prezenty. Niech ta piękna przygoda trwa, żebyśmy nie tylko dziś, ale przez całe życie potrafili innym ludziom pomagać, służyć i cieszyć się z tego, że jest w naszym mieście taka inicjatywa – powiedział biskup.

Patronami akcji „Paka dla Rodaka” są: prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, biskup płocki Szymon Stułkowski i ks. dr Radosław Zawadzki, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej. Wolontariusze Caritas między innymi kwestowali na rzecz akcji „Paki dla Rodaka” w kilku parafiach.

Źródło:ekai