Pobiegli śladami Świętego Maksymiliana Kolbe

2022-07-29 13:40
Pielgrzymka Biegowa
Autor: diecezja.kalisz.pl

Dziewięcioro biegaczy z Kalisza rozpoczęło bieg sztafetowy do Krakowa. To w ramach II Pielgrzymki Biegowej Śladami Świętego Maksymiliana Kolbe, zorganizowanej z okazji 100. rocznicy wydawania „Rycerza Niepokalanej”. W pałeczce sztafetowej znajdują się intencje przekazane przez diecezjan, które w czasie biegu będą omadlane.

Pomysłodawcą pielgrzymki jest Rafał Łysiak, który w ubiegłym roku zaproponował, aby przypadającą 14 sierpnia 80. rocznicę męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Kolbe, uczcić sztafetową pielgrzymką biegową. Pomysłem podzielił się ze swoim proboszczem, ks. kan. Jarosławem Kołodziejczakiem.

Biegowa formuła wzięła się stąd, że jedną z pasji Rafała Łysiaka jest bieganie. - Jak św. Paweł w liście do Tymoteusza, chciałbym kiedyś w przyszłości móc powiedzieć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” – powiedział KAI pomysłodawca pielgrzymki. Ta wystartowała dziś pod hasłem „O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.

Biegacze ruszyli po Mszy św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu Szczypiornie, na terenie byłych obozów jenieckich. Do pokonania mają ponad 300 kilometrów. Wśród biegaczy jest wspomniany proboszcz parafii. Najmłodszy uczestnik – Kamil ma 14 lat i już po raz drugi biegnie śladami św. o. Kolbe. Pielgrzymce towarzyszą relikwie św. franciszkanina. Pielgrzymka zakończy się w niedzielę, 31 lipca, w kościele ojców franciszkanów, gdzie o. Maksymilian Kolbe zaczął wydawanie „Rycerza Niepokalanej”.

Źródło:ekai