„Polak z Sercem dla pokoju”: Tym razem pomoc trafi do uchodźców z Ukrainy

2022-05-31 20:55
„Polak z Sercem dla pokoju”: Tym razem pomoc trafi do uchodźców z Ukrainy
Autor: Polak z Sercem „Polak z Sercem dla pokoju”: Tym razem pomoc trafi do uchodźców z Ukrainy

Polak z sercem dla pokoju - to specjalna edycja akcji Polak z sercem, którą organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zazwyczaj akcja wspierała Polaków na kresach, tym razem z powodu wojny pomoc płynie na Ukrainę i do uchodźców przebywających w Polsce.

„Polak z Sercem dla pokoju” - to akcja charytatywna, której celem jest pomoc osobom dotkniętym obliczem wojny na Ukrainie.Część tych osób pozostawiła swój dobytek i znalazła schronienie na terenie naszego kraju. Wielu pozostało i każdego dnia walczą o pokój.

- Wyjechało już kilkanaście transportów. W wielu ośrodkach w Polsce, gdzie działa Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, albo inne zaprzyjaźnione organizacje, bo też staramy się współpracować, są uchodźcy. Przykładem myślę, że takim nam najbliższym jest Brok, gdzie cały czas, od tych kilku miesięcy jest około 100 osób - mówi koordynator akcji, Adam Sołtys.

W akcję może włączyć się każdy chętny - pomagać można finansowo, materialnie czy modlitewnie.

- Ile nas będzie, to właśnie da nam siłę. To nie jest istotne, czy będą to dwie osoby, które mogą dać wielkie rzeczy - chociaż to jest bardzo ważne. Ale jeśli każdy z nas da tyle, ile może, taki swój wdowi grosz, to i tak efekt będzie ogromny - dodaje.

Informacje o akcji i wszystkie możliwe formy pomocy znajdują się na stronie polakzsercem.pl.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska