Polsko-holenderska akcja modlitewna za rodziny

2021-10-27 11:42
modlitwa
Autor: Pixaby

W listopadzie odbędzie się polsko-holenderska akcja modlitewna w intencji rodzin. Potrwa przez cały miesiąc i będzie polegać na codziennym odmawianiu przez chętnych, prywatnie lub w gronie rodziny, litanii do św. Józefa.

W intencji: „Za rodziny chrześcijańskie, aby mogły się rozwijać, a ich dzieci mogły bez przeszkód wzrastać w wierze i mądrości” - przez cały listopada potrwa kolejna edycja polsko-holenderskiej akcji modlitewnej. Już po raz czwarty organizują ją Stowarzyszenie Brandsma i blog „Adoptuj Kościół w Holandii”.

- Dwa lata temu modliliśmy się o powołania kapłańskie i zakonne, a ponieważ powołania rodzą się w rodzinie, naturalnym przedłużeniem tamtej modlitwy jest modlitwa za rodziny – mówi Dominika Krupińska, autorka bloga. – W ubiegłym roku okoliczności wymusiły modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa, ale teraz wracamy do planowanej intencji za rodziny. Przecież mamy Rok św. Józefa – dodaje.

Akcja będzie polegać na codziennym odmawianiu litanii do św. Józefa, patrona patrona chrześcijańskich małżeństw i rodzin. Organizatorzy zachęcają, aby robić to właśnie w gronie rodziny. Do litanii można dołączyć nowennę do św. Józefa, różaniec czy inne modlitwy lub np. adorację Najświętszego Sakramentu.

Oprócz modlitwy podejmowanej prywatnie, przez cały listopad w różnych miejscach celebrowane będą msze święte, adoracje Najświętszego Sakramentu i inne nabożeństwa, na których chętni będą się modlić w intencji akcji.

4 listopada o 17.30 w bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędą się śpiewane nieszpory eucharystyczne (tzw. nieszpory ludowe). Msze święte zostaną odprawione: 13 listopada o 12.00 w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; 19 listopada o 12.00 w bazylice Bożego Ciała w Krakowie przy ołtarzu św. Józefa; oraz 20 listopada o 10.00 w sanktuarium św. Józefa w Krakowie przy ul. Rakowickiej 18 (karmelici bosi), skąd wierni wyruszą po Mszy na minipielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w krakowskim Podgórzu. Adoracje czy nabożeństwa w podanej intencji odbędą się też w innych miejscach Polski oraz w Holandii.

Akcja ma błogosławieństwo ordynariusza kaliskiego bp. Damiana Bryla (w Kaliszu mieści się najbardziej znane polskie sanktuarium św. Józefa) oraz ordynariusza haarlemsko-amsterdamskiego bp. Jana Hendriksa. Biskup Hendriks napisał do organizatorów: Wspaniale! Dziękuję wam za organizowanie tej akcji! Niech Bóg pobłogosławi tę inicjatywę!.

Całą akcję można śledzić na facebookowym wydarzeniu. Ponadto informacje o podjętych inicjatywach można przesyłać na adres: kontakt@brandsma.pl.

Źródło: KAI