Ponad 15. tys. paczek żywnościowych dla Ukrainy od Rycerzy Kolumba

2022-09-08 19:30
Rycerze Kolumba
Autor: Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba wysłali już ponad 15 tys. paczek żywnościowych do Ukrainy. Cały czas przygotowują je wolontariusze działający przy Centrum Miłosierdzia, które funkcjonuje przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Ostatni transport darów liczył 2 tys. paczek żywnościowych, który pojechał do Lwowa. Tam Rycerze przepakowali je na mniejsze samochody i wysłali na tereny, gdzie trwa wojna. Do tej pory przygotowaliśmy ponad 15 tys. paczek żywnościowych. Organizujemy je wspólnie z Rycerzami Kolumba ze Stanów Zjednoczonych, którzy przekazują nam środki na zakup produktów, i parafiami, w których działamy - powiedział ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Radomiu i kapelan Rycerzy Kolumba.  

Ta wojna szybko się nie skończy. Potrzebujący nie znikną. Jeśli my im nie damy jeść, to kto im da? Arcybiskup Mokrzycki powiedział, że we Lwowie jest tyle samo uchodźców, co mieszkańców - dodał ks. Lenartowicz.

Rycerze Kolumba od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę organizują transporty żywności i leków. Na początku marca przeznaczyli na ten cel 4 mln dol., o czym poinformował przebywający wtedy w Radomiu ojciec Jonathan Kalisch, dyrektor ds. Kapelanów i Rozwoju Duchowego w Radzie Najwyższej Rycerzy Kolumba.

Źródło:ekai