Portugalia: ksiądz-didżej bardzo popularny w internecie

2023-01-27 10:54
DJ
Autor: 6091236/CC0/pixabay.com

Portugalski ksiądz Guilherme Peixoto bije rekordy popularności w internecie dzięki swojej aktywności muzycznej. Posługujący w diecezji Viana do Castelo duszpasterz zdobywa fanów głównie dzięki swojemu zaangażowaniu podczas zabaw muzycznych, które prowadzi. Jest wtedy didżejem. Utwory muzyczne przeplata przesłaniem świętych i błogosławionych.

Pod koniec stycznia ks. Guilherme zdecydował się pojawić ze swoimi nagraniami na TikToku, gdzie szybko stał się popularny. W ciągu zaledwie dwóch dni jego konto odwiedziły 3 mln internautów.Ksiądz Guilherme był w styczniu również współorganizatorem koncertu muzyki elektronicznej, zorganizowanego w ramach pielgrzymki w jego diecezji symboli ŚDM: krzyża Roku Świętego oraz ikony Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Zorganizowano go dzień po czuwaniu modlitewnym młodzieży.

Portugalski duszpasterz komentując nietypową imprezę wyjaśnił, że muzyka elektroniczna stanowiła w jej trakcie nie tylko element zabawy, a też podkład do fragmentów ważnych przemówień znanych osób, m.in. św. Jana Pawła II otwierającego w 1978 r. jego papieski pontyfikat, a także Matki Teresy z Kalkuty na temat aborcji.

Źródło:ekai