Portugalia: na ŚDM do Lizbony może przybyć 1,5 mln osób

2023-04-20 12:51
ŚDM Lizbona
Autor: sdmpolska.pl

Na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży do Lizbony przybędzie w sierpniu około 1,5 mln osób z całego świata- podał portugalski rząd António Costy. Podczas środowej debaty w parlamencie minister do spraw parlamentarnych Ana Catarina Mendes przekazała, że te oceny pochodzą od komisji organizującej ogólnoświatowe spotkanie.

"Mamy nadzieję, że to nienotowane wcześniej w historii naszego kraju wydarzenie przebiegnie zgodnie z planem" – powiedziała Mendes, przypominając, że wśród jego uczestników będzie również papież Franciszek. Zapewniła przy tym, że władze Portugalii “robią wszystko, aby obniżyć wydatki państwa na rzecz najbliższej edycji Światowych Dni Młodzieży”. Jej zdaniem mogą wynieść około 20 mln euro, czyli mniej niż się spodziewano.

Wcześniej organizatorzy szacowali, że ze środków publicznych na potrzeby ŚDM trzeba będzie przeznaczyć 79 mln euro, z czego dotacja rządowa miała stanowić 36,5 mln euro.

38. Światowe Dni Młodzieży – spotkanie młodych katolików odbędzie się w dniach od 1 do 6 sierpnia 2023 w Lizbonie. Miejsce ogłosił papież Franciszek 27 stycznia 2019 podczas mszy kończącej ŚDM w Panamie.

Źródło: ekai