Powstaje teledysk, w którym zagrają podopieczni Fundacji im. Brata Alberta

2021-12-28 19:19
Podopieczni Fundacji Brata Alberta
Autor: Fundacja im. Brata Alberta

To już ostatni moment, by wesprzeć Fundację im. Brata Alberta w postprodukcji teledysku do utworu „Bracie Albercie pomóż”. Wystąpią w nim podopieczni organizacji.

Jak wskazuje Małgorzata Millert z fundacji, kręcenie teledysku to spełnienie marzenia niejednego z podopiecznych. Mamy nadzieję, że ich udział pokaże, że umieją oni cieszyć się i mają zdolności artystyczne, jak każdy z nas. Pragniemy pokazać, że mimo swojej niepełnosprawności intelektualnej są tacy sami, jak my. Mamy nadzieję, że wszyscy dostrzegą, iż potrafią o wiele więcej, niż nam się czasem wydaje - podkreśla.

Film ma być dopełnieniem wizualnym utworu pt. „Bracie Albercie pomóż”. „Ja widzę Ciebie, a Ty mnie, dostrzeżmy się, zobaczmy się” - brzmi fragment utworu.

Tekst piosenki napisała współzałożycielka i wokalistka krakowskiego zespołu „Galicja”, Lidia Jazgar, natomiast muzykę skomponował Ryszard Brączek. Oboje będą także występować w teledysku razem podopiecznymi fundacji, którzy wcielą się w role aktorów-piosenkarzy.

Zdjęcia ruszyły już pełną parą. Obecne zadania to realizacje nagrań i postprodukcja, czyli montaż teledysku oraz wydanie płyty CD i tutaj właśnie potrzeba wsparcia ludzi dobrej woli.

- Aktualnie największym pragnieniem naszych podopiecznych jest, by ten teledysk ostatecznie powstał. Scenariusz przygotowywali wszyscy - terapeuci, opiekunowie i pracownicy fundacji. Mamy nadzieję, że znajdą się otwarte serca, które wspomogą nas w naszych działaniach - zachęca Millert.

Każdy, kto chciałby wesprzeć przygotowanie teledysku może to zrobić na stronie zbiórki zatytułowanej „Nakręceni na Brata Alberta”. Wesprzyj nas i stań się częścią naszej radości. Każda Twoja złotówka, to krok do spełnienia marzenia naszych Podopiecznych, to moc przekazu dobrej energii, miłości i wspólnoty - zaznaczają jej organizatorzy.

Źródło: KAI