Poznań: nowa parafia z kaplicą w bloku

2022-08-19 16:40
Nowa parafia
Autor: Archidiecezja Poznańska

Abp Stanisław Gądecki ustanowił nową parafię w Poznaniu – pw. Imienia Jezus, z tymczasową kaplicą w bloku mieszkalnym. „Nowej parafii życzę, by pomyślnie się rozwijała i była radością Kościoła, który jest w Poznaniu” – czytamy w dekrecie metropolity poznańskiego. Wejdzie w życie 1 września.

Na większą chwałę Boga Wszechmogącego i dla duchowego dobra powierzonych mi Archidiecezjan, po wysłuchaniu Archidiecezjalnej Rady Kapłańskiej i zainteresowanych, na mocy kanonu 515 Kodeksu Prawa Kanonicznego, eryguję w Poznaniu parafię pod wezwaniem Imienia Jezus” – czytamy w dekrecie podpisanym przez hierarchę. Do czasu powstania właściwej świątyni nowa parafia będzie korzystać z tymczasowej kaplicy przy ul. Czesława Niemena, która powstała w bloku, w miejscu przeznaczonym na powierzchnie użytkowe, np. sklepy.

„To pomysł duszpasterza, który organizuje parafię w miejscu nowych bloków mieszkalnych oddalonych od wcześniej istniejących kościołów. Wielu parafianom pomysł się spodobał, liczymy na ich dalszą życzliwość” – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik archidiecezji. Pierwszym proboszczem parafii na poznańskiej Łacinie został ks. Radosław Rakowski, znany w Poznaniu duszpasterz akademicki.

„Na pierwsze Msze święte zapraszamy już w niedzielę 4 września do kaplicy w bloku przy ul. Czesława Niemena 5. Na Facebooku i Instagramie @ParafiaLacina oraz stronie internetowej www.parafialacina.pl będzie można znaleźć bliższe informacje” – informuje ks. Rakowski.

„Święto patronalne parafia obchodzić będzie w dniu, w którym kalendarz liturgiczny wspomina Najświętsze Imię Jezus, tj. 3 stycznia” – czytamy w dekrecie metropolity poznańskiego.

Źródło:ekai