Poznań: trwają przygotowania do Wigilii Caritas

2023-12-05 15:51
Wigilia Caritas
Autor: caritaspoznan.pl

Trwają przygotowania do Wigilii organizowanej przez poznańską Caritas w hali nr 6 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). W tym roku do udziału w tradycyjnym świątecznym spotkaniu 24 grudnia, w którym będzie uczestniczył abp Stanisław Gądecki, zaproszonych zostanie 1100 osób.

„Zapraszamy wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogą spędzić Wigilii przy rodzinnym stole. Rodziny, osoby starsze, samotne oraz osoby bezdomne. Naszym pragnieniem jest stworzenie wspólnoty, w której radośnie będziemy przeżywać ten szczególny dzień w roku” – zaznacza Dawid Szkudlarek z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Podkreśla, że ważne jest, aby tego dnia każdy poczuł ciepło rodzinnego ogniska i wraz z innymi mógł świętować narodziny Jezusa Chrystusa.

„Nie zabraknie więc łamania się opłatkiem, wigilijnych potraw i śpiewu kolęd, a świąteczne życzenia uczestnikom Wigilii osobiście złoży i zasiądzie z nimi do stołu abp Stanisław Gądecki” – mówi Szkudlarek.

Wśród świątecznych potraw tradycyjnie na stole znajdą się barszcz z uszkami, karp smażony oraz kapusta z grzybami, które przygotują siostry franciszkanki Rodziny Maryi, urszulanki SJK, albertynki i elżbietanki, prowadzące na co dzień jadłodajnie.

W przygotowaniach do Wigilii bierze udział  1000 wolontariuszy z wielkopolskich szkół oraz z Centrum Wolontariatu Caritas Poznań.

Uczestnicy spotkania otrzymają też świąteczne paczki żywnościowe, a dzieci słodkie upominki i zabawki. Zaproszenia na Wigilię będzie można odbierać od 20 grudnia w jadłodajniach Caritas. 

Spotkanie wigilijne dla potrzebujących odbędzie się 24 grudnia w hali nr 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich w godz. od 11 do 12.30.

Źródło:ekai