Poznań: w dniu papieskiego pogrzebu w parafiach archidiecezji zabiją dzwony

2023-01-02 14:32
Dzwon
Autor: Archidiecezja Poznańska

W dniu pogrzebu papieża Benedykta XVI, w czwartek 5 stycznia, o godz. 9.30 zabiją dzwony kościelne we wszystkich parafiach Archidiecezji – poinformowała poznańska kuria.

Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI, zmarł w sobotę o godz. 9.34 watykańskim klasztorze „Mater ecclesiae”. Poznańska kuria poinformowała, że w dniu jego pogrzebu, w czwartek 5 stycznia, o godz. 9.30 zabiją dzwony kościelne we wszystkich parafiach archidiecezji. Dzwony najstarszej katedry na ziemiach polskich w Poznaniu zabrzmiały także po ogłoszeniu wiadomości o śmierci papieża 31 grudnia.

Archidiecezjalna Msza św. żałobna w intencji śp. Benedykta XVI odbędzie się w poniedziałek, 9 stycznia, o godz. 18.00 w katedrze. Jak już informowała kuria, „zapraszamy na tę uroczystość pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i Wiernych świeckich. Prosimy również Wielebnych Księży o zorganizowanie we wszystkich parafiach Archidiecezji Poznańskiej okolicznościowego nabożeństwa z homilią w intencji Zmarłego Papieża w dniu pogrzebu w czwartek, 5 stycznia 2023 r. i o odprawienie Mszy św. w jego intencji”. Metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki, weźmie udział w pogrzebie Benedykta.

Msza św. żałobna z udziałem polskiego episkopatu odbędzie się w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę 7 stycznia, o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Homilię wygłosi przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

Źródło:archpoznan.pl