Prymas Polski apeluje o modlitwę w intencji poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

2023-02-10 14:01
Turcja
Autor: Caritas Polska

Modlimy się za wszystkie ofiary i poszkodowanych w wyniku tej tragedii” - pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w specjalnym komunikacie do wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej. 19 lutego, w dniu zakończenia peregrynacji Obrazu MB Jasnogórskiej, w gnieźnieńskich kościołach odbędzie się zbiórka na pomoc poszkodowanym.

Oto komunikat Prymasa Polski:

Do modlitwy chcemy dołączyć nasze wsparcie materialne. Proszę, by w niedzielę 19 lutego przeprowadzić w parafiach naszej archidiecezji zbiórkę ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi. Tego dnia w Gnieźnie o godz. 15.00 będziemy dziękować Bogu za dar nawiedzenia Matki Bożej w znaku Jasnogórskiej Ikony. Ofiary zebrane na tacę podczas tej Mszy św. przekazane zostaną również na ten cel.

W archidiecezji gnieźnieńskiej zbliża się czas zakończenia nawiedzenia Matki Bożej w znaku Jasnogórskiej Ikony. Radosne chwile obecności Maryi w naszych wspólnotach naznaczyło w tych ostatnich dniach tragiczne wydarzenie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Spowodowało ono ogrom łez i cierpienia tak wielu ludzi.

Modlimy się za wszystkie ofiary i poszkodowanych w wyniku tej tragedii. Niech dobry Bóg obdarzy zmarłych swym miłosierdziem, a tych, którzy ocaleli, umocni, da nadzieję i pokrzepienie. W związku z tym proszę, aby w najbliższym czasie w kościołach i kaplicach archidiecezji gnieźnieńskiej uwzględniać w modlitwie wiernych specjalne wezwanie w tej intencji.

Okazując wsparcie tym, którzy ucierpieli, wyraźmy Bogu wdzięczność za obecność Ikony Jasnogórskiej pośród nas i za wszystkie łaski, którymi Pan w tym czasie nas obdarzył.

Z pasterskim błogosławieństwem

+Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński

Prymas Polski

Źródło:ekai