Prymas Tysiąclecia cz.7. O kard. Stefanie Wyszyńskim w rozmowie z Weroniką Kostrzewą opowiada Prymas Polski abp Wojciech Polak

2021-09-07 10:17
Prymas Tysiąclecia - wywiad z abp. Polakiem
Autor: Radio PLUS

W niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczyste wyniesienie na ołtarze Matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego. O tym, jaki wpływ wywarł Prymas Tysiąclecia na polski kościół i cały naród, z obecnym Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem rozmawiała Weronika Kostrzewa.

Zapraszamy na siódmą część wywiadu z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem:

Prymas Tysiąclecia cz_7

Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w niedzielę 12 września w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej. Wstęp na wydarzenie będą miały wyłącznie osoby posiadające karty wstępu. W dniu beatyfikacji dla uczestników uroczystości Świątynia zostanie otwarta o godz. 9.00. Duchowe przygotowanie rozpocznie się o 10.30, zaś o godz. 12.00 Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje. W uroczystości będzie można wziąć udział także dzięki transmisjom w telewizji, radiu i internecie.

Tu znajdziesz pozostałe części wywiadu z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem