Przewodniczący Episkopatu: Niech cud wcielenia Syna Bożego uświadomi nam, że Bóg jest blisko nas

2023-12-24 9:37
Abp Gądecki
Autor: Archidiecezja Poznańska

Niech cud wcielenia Syna Bożego raz jeszcze uświadomi nam, że Bóg jest blisko nas i dzieli z nami trudy naszego życia. On czeka, abyśmy przyszli do Niego ze wszystkim, co nas boli i co nas raduje, i złożyli to u betlejemskiego żłóbka – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w świątecznych życzeniach.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że „Bóg przyszedł na świat, aby pojednać stworzenie ze Stwórcą”. „Stając się człowiekiem, wkroczył w nasze ziemskie sprawy, problemy, ból i cierpienie. Solidaryzując się z człowiekiem w trudach jego ziemskiego życia, Chrystus Pan ukazał nam, jak przez nie przejść służąc Bogu i ludziom” – podkreślił.

„Niech cud wcielenia Syna Bożego raz jeszcze uświadomi nam, że Bóg jest blisko nas i dzieli z nami trudy naszego życia. On czeka, abyśmy przyszli do Niego ze wszystkim, co nas boli i co nas raduje, i złożyli to u betlejemskiego żłóbka” – zwrócił uwagę przewodniczący KEP.

Abp Gądecki zachęcił, aby ten świąteczny czas był „przepełniony otwarciem się na Boga obecnego w małym Dziecięciu, które czeka, byśmy powierzyli Mu siebie i swoje rodziny, ucząc się od Niego pełnego zaufania wobec odwiecznego planu Stwórcy”.

Źródło: BP KEP

v=r__vITDkXoA