Przewodniczący Episkopatu zaprasza na Uroczystość NMP Królowej Polski

2024-04-26 11:23
Przewodniczący KEP
Autor: BP KEP

Uroczystość NMP Królowej Polski to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w Polsce. Dlatego bardzo serdecznie chciałbym zaprosić wszystkich do Częstochowy na 3 maja, gdzie o godz. 11 będzie sprawowana Eucharystia na Wałach – powiedział przewodniczący KEP abp Tadeusz Wojda w zaproszeniu na jasnogórskie obchody.

Wiemy, że Maryja jest naszą Królową i chcielibyśmy w ten sposób zamanifestować, że zależy nam na tym, aby Maryja nas prowadziła, aby Maryja nas otaczała macierzyńską opieką, aby nas wpierała w tych trudnych czasach, które w tym momencie przeżywamy” – podkreślił Przewodniczący Episkopatu.

W wigilię uroczystości, 2 maja, na Jasnej Górze odbędą się obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Tematem spotkania będą bieżące sprawy duszpasterskie Kościoła w Polsce.

Biskupi uczestniczący w obradach oraz inni przedstawiciele Episkopatu, którzy do nich dołączą, będą uczestniczyć następnego dnia, 3 maja, w obchodach uroczystości NMP Królowej Polski na szczycie jasnogórskim. Będzie jej przewodniczył abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Episkopatu.

Źródło: BP KEP