Przewodniczący Episkopatu zaprasza na Uroczystość NMP Królowej Polski na Jasną Górę

2024-05-01 13:14
Przewodniczący KEP zaprasza
Autor: BP KEP

Uroczystość NMP Królowej Polski to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w Polsce. Dlatego bardzo serdecznie chciałbym zaprosić wszystkich do Częstochowy na 3 maja, gdzie o godz. 11 będzie sprawowana Eucharystia na Wałach – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda w zaproszeniu na jasnogórskie obchody.

Wiemy, że Maryja jest naszą Królową i chcielibyśmy w ten sposób zamanifestować, że zależy nam na tym, aby Maryja nas prowadziła, aby Maryja nas otaczała macierzyńską opieką, aby nas wpierała w tych trudnych czasach, które w tym momencie przeżywamy” – podkreślił Przewodniczący Episkopatu.

W wigilię uroczystości, 2 maja, na Jasnej Górze odbędą się obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Tematem spotkania będą bieżące sprawy duszpasterskie Kościoła w Polsce.

Biskupi biorący udział w obradach Rady Stałej oraz inni przedstawiciele Episkopatu, którzy do nich dołączą, 3 maja będą uczestniczyć w obchodach uroczystości NMP Królowej Polski na szczycie jasnogórskim. Będzie im przewodniczył abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Źródło: BP KEP