Rada Kardynałów bez papieża. Franciszek ma kłopoty zdrowotne

2022-04-26 18:38
Papież zwrócił się do Polaków. Zwrócił uwage na wojnę w Ukrainie
Autor: episkopat.pl Papież zwrócił się do Polaków. Zwrócił uwage na wojnę w Ukrainie

Franciszek nie wziął udziału w zaplanowanych na dziś działaniach. Powodem są kłopoty ze zdrowiem, a dokładniej z kolanem. Odpoczynek zalecili mu lekarze. Ojciec Święty miał wziąć udział m.in  w pracach Rady Kardynałów, której kolejna sesja odbywa się w tych dniach” – poinformował dyrektor Watykańskiego Biura Prasowego, Matteo Bruni.

Papież Franciszek od kilku tygodni cierpi na bolesny zespół w prawym kolanie (gonalgia) i według ekspertów, operacja nie wchodzi w grę- także dlatego, że ta droga mogłaby prowadzić do innych, równie drażliwych problemów. W oczekiwaniu na rozwój kryzysu mówi się, że najlepszym i najbardziej odpowiednim rozwiązaniem dla papieża byłby okres znacznego odpoczynku, zwłaszcza jeśli chodzi o chodzenie.

Niektórzy lekarze, z którymi konsultowano się kilka dni temu, potwierdzają swego rodzaju diagnozę zewnętrzną, tzn. postawioną na podstawie tego, co można zaobserwować i związaną ze znaną historią kliniczną papieża. Ta miałaby dotyczyć gonartrozy, czyli zwyrodnieniowego stanu patologicznego dotykającego chrząstki stawu kolanowego.

Franciszek żartobliwie określił swój silny ból kolana mianem "choroby zakonnic". Tak była kiedyś nazywana, ponieważ zakonnice modliły się tak bardzo na kolanach, że od tego chorowały- wyjaśnił 85-letni Ojciec Święty żartując na marginesie jednej z audiencji w Watykanie. „Ale to się uleczy” - powiedział z przekonaniem papież.

Źródło:ekai