Radom: blisko 200 osób zapisało się na ŚDM w Lizbonie

2023-03-29 12:05
 ŚDM - plakat
Autor: CDMLublin ŚDM - plakat

Prawie 200 osób z diecezji radomskiej pojedzie na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Lizbonie. Poinformował o tym ks. Mariusz Chamerski, diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży.

- Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie z Biura Krajowego ŚDM. Grupa diecezjalna zorganizowana przez Fundację Młodzi Radom liczy 75 osób. Cieszy również zaangażowanie grup neokatechumenalnych z naszej diecezji. Będzie to ponad 100-osobowa grupa uczestników, która chce spotkać się w papieżem Franciszkiem - powiedział ks. Mariusz Chamerski. Młodzi duchowo przygotowują się do wyjazdu do Portugalii. Każdego 23 dnia miesiąca odbywają się spotkania w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

Młodzież z diecezji radomskiej, która wybiera się na spotkanie z Ojcem Świętym weźmie też udział w 15-dniowym wyjeździe autokarowym z nawiedzeniem europejskich sanktuariów maryjnych. Młodzi będą po drodze dwa dni w sanktuarium w Lourdes, potem w sanktuarium Santiago de Compostela. Po spotkaniu z papieżem Franciszkiem będzie jeszcze pobyt w sanktuarium w Fatimie. Czas od 1 do 6 sierpnia, gdy przypadają centralne wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, młodzi będą ze wszystkimi uczestnikami w Lizbonie.

Źródło:ekai