Radzionków: złodziej, który okradł kościół został zatrzymany

2023-02-13 14:42
Kościół w Radzionkowie
Autor: James561/wikimedia commons

Złodziej, który w ubiegłą środę ukradł z kościoła w Radzionkowie wota dziękczynne wiernych, po publikacji jego wizerunku w mediach został zatrzymany. To 69-letni recydywista, trafi do więzienia na kilkanaście miesięcy - podała policja.

Do kradzieży doszło w minioną środę w parafii św. Wojciecha w Radzionkowie. Złodziej skradł z bocznego ołtarza wyroby jubilerskie - ofiarowane przez wiernych wota dziękczynne. Mężczyznę nagrał monitoring. W piątek policja opublikowała jego wizerunek.

Funkcjonariusze szybko wytypowali sprawcę, a po upublicznieniu zdjęcia- na podstawie przekazanych policji informacji - ostatecznie potwierdzono tożsamość złodzieja. Zatrzymano go w sobotę w Bytomiu. To recydywista, wiele razy karany m.in. za kradzieże z włamaniem. "Zapewne duże doświadczenie w przestępczej działalności nakazało mu zmienić nieco wygląd, żeby uniknąć odpowiedzialności. Jednak mimo usilnych starań, nie udało mu się zmylić stróżów prawa" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Początkowo 69-latek zaprzeczał, że był sprawcą kradzieży w kościele. Przyznał się dopiero po tym, jak pokazano mu nagrania z monitoringu i inne dowody. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy czeka go - zgodnie z warunkami dobrowolnego poddania się karze - kilkunastomiesięczny pobyt w więzieniu. Będzie również musiał naprawić wyrządzone szkody, a znaleziona przy nim gotówka trafi na pokrycie strat kościoła.

Źródło:ekai