"Ratujemy życie - Misyjny Ambulans​": Stowarzyszenie MIVA Polska znowu w akcji!

2021-11-15 17:03
Ratujemy życie - Misyjny Ambulans​: Stowarzyszenie MIVA Polska znowu w akcji!
Autor: miva.pl "Ratujemy życie - Misyjny Ambulans​": Stowarzyszenie MIVA Polska znowu w akcji!

"Ratujemy życie - Misyjny Ambulans​" - to akcja stowarzyszenia MIVA Polska, dzięki której szpitale i przychodnie prowadzone przez misjonarzy na całym świecie otrzymają pojazdy potrzebne do transportu chorych. Na czym polega akcja?

Akcja prowadzona jest przy okazji obchodów Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który obchodzony jest w tym roku 21 listopada. Jest to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez polskich misjonarzy, którzy prowadzą szpitale i przychodnie.

- Bierzemy takie prośby od naszych polskich misjonarzy. Każdego roku jeden, dwa, a nawet trzy projekty są realizowane, jeśli chodzi o zakup ambulansu, a także nawet motocykli dla potrzeb ośrodków misyjnych - mówi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska. Jak dodaje, w akcję pomocy misjonarzom każdy może włączyć się osobiście. - Na naszej stronie internetowej są informacje. Jest taka możliwość bezpośredniej wpłaty. Każdemu z osobna dziękujemy, wysyłamy specjalne podziękowanie za każdą wpłatę, za każdą pomoc, dziękujemy za modlitwę - dodaje.

Czytaj także: Pilna zbiórka dla Fundacji Kapucyńskiej. Co jest potrzebne?

Akcja "Ratujemy życie - misyjny ambulans" prowadzona jest od dziewięciu lat, a w tym roku wspomoże centra medyczne w Kamerunie i w Boliwii.

Sedno Sprawy - Krzysztof Gawkowski